خانه کارگرشهرستان راور استان کرمان

عرق کارگر معادل خون شهید است. امام رضا علیه السلام

خانه کارگرشهرستان راور استان کرمان

عرق کارگر معادل خون شهید است. امام رضا علیه السلام

۱۰ مطلب در تیر ۱۳۹۷ ثبت شده است

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۷ ، ۱۸:۳۴
ستار طحانزاده

دیدار امروز صبح رئیس اداره تامین اجتماعی شهرستان راور به همراه نماینده محترم فرماندار و رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ورئیس اداره بهزیستی شهرستان راور با مسولین معدن همکار به مناسبت هفته تامین اجتماعی وروز بهزیستی


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ تیر ۹۷ ، ۱۸:۱۱
ستار طحانزاده

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ تیر ۹۷ ، ۱۲:۲۹
ستار طحانزاده

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ تیر ۹۷ ، ۲۱:۰۳
ستار طحانزاده

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ تیر ۹۷ ، ۱۹:۴۴
ستار طحانزاده

بسمه تعالی

لَّیْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَىٰ

جناب اقای محمد حسین نخعی: کارگر  استخراج معدن زغالسنگ همکار, ویکی از اعضاءخانه کارگر شهرستان

باسلام

انتخاب فرزندتان سرکار خانم مائده نخعی جهت شرکت در مسابقات تنیس کشوری طرح هوپس (یکی از طرح های فدراسیون جهانی تنیس روی میزبرای گسترش و توسعه رشته تنیس در سراسر دنیا ) نشان دهنده تلاش و همت خانواده های کارگری هم در عرصه جهاد اقتصادی وهم در عرصه ورزشی است. و بی شک این تلاش و همت فرزند شما , خود بارقه امیدی است برای سایر  فرزندان جامعه کارگری کشور

 لذا بدینوسیله خانه کارگر شهرستان راور انتخاب سرکار خانم مائده نخعی را از استان کرمان جهت شرکت در مسابقات تبریک وبرای ایشان از خداوند متعال آرزوی موفقیت را خواستار است.

                                             طحانزاده

                                                                     خانه کارگر شهرستان راورموافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ تیر ۹۷ ، ۱۰:۵۸
ستار طحانزاده

جلسه طرح اوقات فراغت فرزندان کارگری شهرستان در خانه کارگر برگزارگردید.
هدف از اجرای طرح اوقات فراغت خانه کارگر را کشف استعدادها و توانمندی های فرزندان کارگران شهرستان راور می دانیم وبا توجه به وضعیت مالی خانواده های کارگری و هم چنین حفظ عزت و جایگاه این قشر عزیز برگزاری کلاس های آموزشی خانه کارگر راور می توانند دغدغه های آموزشی خانواده کارگری را در فصل تابستان رفع نماید.
 یکی از اهداف ما از  تشکیل کلاس ها را با توجه به نامگذاری سال بنام حمایت از کالای ایرانی را مهارت آموزی با هدف زمینه سازی برای کار آفرینی و اشتغال در شهرستان می دانیم والبته  در این زمینه جهت معرفی فرزندان کارگران با اداره فنی و حرفه ای شهرستان راور هماهنگی لازم صورت گرفته است 
وجادارد از همکاری اداره کار، اداره ارشاد، اداره فنی حرفه ای، شهرداری، انجمن خوشنویسی شهرستان، صنف کارگران ساختمانی، حوزه بسیج کارگری، آموزشگاه موسیقی سرنا، موسسه جلوه هنر کویر، باشگاه ورزشی همت و موسسه زبان ایرانیان، امور تربیت بدنی مسجد میلانی با خانه کارگر راور تقدیر وتشکر نمود
 از سایرمربیان شهرستان که در زمینه های مختلف آموزشی حاضرند با خانه کارگر همکاری نمایند درخواست داریم به دفتر خانه کارگر شهرستان واقع در اداره ارشاد عصرها از ساعت 5تا 7 مراجعه یا با شماره 09137582905 تماس بگیرند.

کلاس خطاطی:  روزهای دوشنبه ساعت 5 عصر در محل کتابخانه عمومی شهرستان طبقه فوقانی خانه کارگر راور برگزارمی گردد. 

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ تیر ۹۷ ، ۱۷:۱۸
ستار طحانزاده

دبیرکل خانه کارگر گفت: کشور ما متاسفانه در زمینه ایمنی نیروی کار بسیار مسامحه‌کار است. برای سنگ و چوب و ماشین بیشتر از انسان اعتبار و حقوق قائل هستیم. متاسفانه آنچه تاکنون شاهد بوده‌ایم این است که موارد حقوق شهروندی بیشتر روی کاغذ نقش بسته بودند اما ما از حقوقی صحبت می‌کنیم که در عمل هم شاهد اجرای آنها باشیم.

ععلیرضا محجوب (رییس مراکز علمی کاربردی خانه کارگر، دبیر کل خانه کارگر و نماینده مردم تهران در مجلس) در اولین نشست "شورای سیاستگذاری رویداد حقوق شهروندی، چشم‌انداز کارآفرینی" گفت: عبارت حقوق شهروندی عبارت فاخری است که معمولا ما آن را همان حقوق مدنی می‌دانیم. موضوع مدنیت و حقوق شهروندی موضوع تازه‌ای نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی سپس به تاریخ صدر اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: همانطور که می‌دانید نام اصلی مدینه؛ یثرب بوده است. پیامبر اسلام در هنگام ورود به آنجا پیمان‌نامه‌ای نوشت که همه اقوام و طوایف آن را امضا کرده و در تدوین آن مشارکت داشتند. از آن زمان به بعد و باتوجه به همین رویداد؛ نام این شهر مدینه‌النبی شد.

دبیرکل خانه کارگر ادامه داد: به اعتبار حرکت مدنی پیامبر اسلام(ص) حقوقی بین اقوام و روابط آنها ایجاد شد. این حقوق اولین نوع پایه‌گذاری حقوق شهروندی است.

وی تاکید کرد: اینکه می‌گویم حقوق شهروندی یک عبارت فاخر است؛ کلمه فاخر اشاره به این دارد که این یک چیز ستایش‌برانگیز و قابل افتخار است. پیامبر اسلام دو گروه مهم و اساسی را در حقوق شهروندی که در آن پیمان‌نامه مندرج بود؛ لحاظ کرد. دو گروهی که در جامعه آن روز بیشتر از همه سرکوب می‌شدند: برندگان و زنان. پیامبر در هر امری مشورت می‌کرد و احدی را از نظر دور نمی‌داشت.

وی اظهار داشت: این الگویی است که ما از صدر اسلام داریم. متاسفانه از زمان خلافتی و حکومتی شدن اسلام این جنبه کمرنگ شد.

محجوب در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اکنون شاهدیم که تجاور به حقوق شهروندی صورت می‌گیرد. باید پرسید جایگاه و سهم انسان کجاست و ما اکنون در حوزه انسانی می‌خواهیم این سرفصل را آغاز کنیم. امسال در سازمان بین‌المللی کار موضوعاتی پیرامون حقوق شهروندی مطرح بود از قبیل خشونت در محیط کار که قربانیان آن در درجه اول زنان هستند. مباحث در اجلاس سازمان بین‌المللی کار عموما به این سمت بود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: توقع مردم از جمهوری اسلامی ستمگری نیست بلکه عدالت و مهرورزی است و اینها مواردی هستند که در حقوق شهروندی وجود دارند. آنجایی که چنین مواردی را باید محقق کند ابتدا مجلس و سپس قوه مجریه و قوه قضاییه است.

وی در پایان اظهار داشت: منظور ما از حقوق فاخر همین حقوق شهروندی است به رسمیت شناختن آزادی و حق اعتراض و اعتصاب نیروی کار به عنوان یک فرهنگ. کشور ما متاسفانه در زمینه ایمنی نیروی کار بسیار مسامحه‌کار است. برای سنگ و چوب و ماشین بیشتر از انسان اعتبار و حقوق قائل هستیم. متاسفانه آنچه تاکنون شاهد بوده‌ایم این است که موارد حقوق شهروندی بیشتر روی کاغذ نقش بسته بودند اما ما از حقوقی صحبت می‌کنیم که در عمل هم شاهد اجرای آنها باشیم.

منبع خبر :خبرگزاری ایلنا

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ تیر ۹۷ ، ۰۹:۲۴
ستار طحانزاده

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ تیر ۹۷ ، ۲۰:۵۵
ستار طحانزاده

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ تیر ۹۷ ، ۱۷:۵۷
ستار طحانزاده